Béžová je nová šedá

Asi se ptáte, co je to za blbost. Je to jednoduché. Znáte výhody černé barvy? Zeštíhluje, hodí se k jakékoli barvě, s černou nikdy nic nezkazíte, pokud zrovna nejste nevěsta. Jenže. Někteří lidé to s černou tak přehánějí, že vypadají že jsou ve stavu permanentního smutku. Před pár lety přišla do módy šedá. A říkalo se, že šedá je nová černá. Není tak smutná jako černá, nevadí, když postupně vybledne, jelikož nezáleží, jak moc tmavě šedá je, skvěle se kombinovala s jinými barevnými kousky… Ale zase, kdo to s ní přeháněl, působil smutně.

Za to béžová a všechny její příbuzné barvy, jako hnědá, tělová a smetanová, je podle mě ta nejvychytanější barva. Většinovému vkusu se moc nelíbí. Vezměte několik kartiček s barvami, ukažte je lidem a ptejte se, jaká barva se jim nejvíc líbí. Zaručuji vám, že béžová (společně s hnědou a tělovou) budou daleko za spektrem duhy, a černá s šedou budou mít dostatečný náskok, aby se k ni béžové odstíny vůbec přiblížily. Zkrátka není to  příliš atraktivní barva.

Jenže. Je to barva nejbližší barvě naší pleti. Stejně jako jiné barvy mají odstíny studené a teplé, béžové barvy to mají také tak a tak může slušet každému(ačkoli je mi jasné, že některým typům vždycky budou slušet více jasné a veselé barvy). Výhodou béžových odstínů je to, že se mezi sebou dobře kombinují. Není nutné mít všechny odstíny béžových v jednom tónu. Je problém, když máte rádi zelenou, protože ne všechny její odstíny k sobě půjdou, Ne tak béžová. Jejich kombinace vypadají vždycky dobře, jakoby přívětivě a přírodně.

Když se mnou někdo nakupuje, diví se, po jakých barvách jdu. A stejně pak se diví, jak to nakonec dobře vypadá.  Ale zkuste to někdy a uvidíte!

Ale aby nezůstalo jen u slov, abyste měli i nějakou představu, připravila jsem vám pár kousků z Polyvoru pro potěchu oka.

Navíc jste si možná všimli nového trendu colorblockingu. Kombinuje barvy duhy s tělovými barvami.

Tak co? Co vy a béžová? 🙂

modely jsou z Polyvore.com

 

Reklamy
Následující příspěvek
Napsat komentář

komentáře 3

  1. Ahoj, pěkné tipy! Béžovou mám odjakživa ráda, je opravdu velmi universální a slušivá. Mám ji ráda s černou, tmavě modrou nebo vínovou. Několik odstínů béžové společně tvoří luxusní kombinaci, to mě dřív nenapadlo!
    Já jsem také přispěla svou troškou do mlýna a napsala článek o základu šatníku:-) To je taky velmi důležité, dokonce i pro čaroděje a válečníky!
    http://www.nedokonala.cz/zaklad-satniku/

    Odpovědět
  2. Béžová je dokonalá s hnědou, ale i s černou se snese velice dobře. S barvami duhy bych to radši moc nekombinoval, maximálně s pastelovými odstníny, a to ještě opatrně.

    Odpovědět

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: