Podvodné pilulky to zkouší znovu!

Jistě si vzpomínáte na moje upozornění, na podvodné pilulky na hubnutí, jak se snaží oblbnout lidi. Po nějaké době jsem se dívala na jejich stránky a zjistila jsem, že pro jistotu změnili vzhled, takže můj článek již není tak aktuální. Je načase se tedy ozvat znovu. Původní článek je zde: https://neznamnudu.wordpress.com/2012/03/26/zazracna-boruvka-me-zbavi-vsech-mych-kil-lidi-neblbnete/

Kdo jste si ho nepřečetli, doporučuji vám se na něj podívat. Mnoho fíglů, které tam popisuji, využívají podvodníci dnes a denně a je dobré znát jejich pastičky.

Abychom si to shrnuli. Na těchto stránkách: http://pkx4.medicalnewsreporter.com/ se dočtete o zázračné borůvce, díky které zhubnete natotata!

Bez práce, zdravě, bez hladovění. No není to krása? Je, viďte. Ale vždyť vy stejně víte, že tak to nefunguje! Já vím, ta reklama je mrcha, snaží se ve vás vyvolat pocit, že to jde, že moderní medicína a dokonalá příroda mají něco, co udělá všechnu dřinu za vás. Je mi líto, ale nic takového neexistuje a dost pravděpodobně ani existovat nebude. Až se jednou najde takové ovoce, po kterém zhubnete sami od sebe, věřte, že se o tom doslechnete velice rychle a ze všech směrů.

Tak, čím mě Medical Health News pobavilo tentokrát?

Tak zaprvé, minule jsem psala, stejně jako teď, že když se nalezne něco, co zhubne za vás, bude z toho poprask. Tato firma toho krásně využila.

„Za velikým oceánem“ – Hahá! Co to má být? Asi snaha vyvolat dojem, že se to k nám ještě nedoneslo, protože je to zkrátka za velkou louží, nebo že tomu brání Kalousek.

Chcete vědět, jak jsou s tímto přípravkem lidi ve skutečnosti spokojení? Přečtěte si komentář od jednoho mého čtenáře, co naletěl:

Koupil jsem si celou kůru balení za 2000,-. Po 10 dnech jsem musel se vším přestat jak mě bylo špatně. Prášky jsou postaveny ředevším na kofeinu(to je ta energie) a já ani kávu nepiji. Pěkně jsem naletěl. Sahnal jsem adresu dodavatel a poslal dvěcelá balení na
adresu dodavatele až někam do Polska a využil možnosti vrácení peněz lespoň za zbytekená i s popisem problémů – ve vší slušnosti. Dodnes jsem neviděl ani peníze ani odpověď. Koaktoval jsem prodejce a zaznamenal akorát výsměch. Dodnes s nimi bojuji už jen z principu a takový podvodný a nekorektní přístup podporovat nebudu.Neustále moje příspěvky mažou a chudáci lidi kteří věří v tyto účinky, protože to je možná tak doplněk stravy, ale určitě ne dieta. Tu při těch prášcích musíte stejně dodržet, akorát že utatíte o 2000,- víc.

Už jsem o tom všem psala v mém minulém článku s odkazem výše. Diskuze plné spokojených zákazníku nejsou zárukou. Je to jen známka toho, jak si někdo dal práci, protože napsal pochvalné řečičky na vlastní produkt. I když je tam obvykle možnost přidávat vlastní komentáře, což vyvolává dojem toho, že je to záruka kvality (přece by se tam už negativní komenty objevily), je to omyl, jelikož všechny negativní reakce rychle mizí.

Fotky Před a Po- zhubnutých zákazníků také nejsou zárukou. Tahle –

je dost pravděpodovbné ukradnutá odsud: http://www.onelyfe.com/fit-lyfe/how-to-start-working-out-and-keep-it-up/

Příběh Pavla, jak se mu podařilo zhubnout je přímo zaměřen na průměrného občana. Tedy takového, co se příliš nezabývá nějakým tím kilem navíc, má rád pivko a lehce podcenil své nabírání váhy. Podívejte se sami:

Tenhle příběh o nabrání kil je ten nejčastější ze všech, využili toho, aby zapůsobil na co nejširší skupinu lidí. Poslední odstavec o krásném slunečném dni, kdy k němu dorazil ten zázrak, je vymývačkou mozku. Takhle si totiž každý představuje vysvobození. Ráno se vzbudíte, všechno je krásné a tehdy se to stane, dostanete TO. To, co jste hledali, co potřebujete, co z vás zase udělá krásného, štíhlého člověka – jako lusknutím prsty.

Poslední věta mě obzvláště pobavila. Exotické zboží, které je v Evropě ještě neznámé!

Dále příběh pokračuje takto:

A zase ta samá písnička- jak hledal informace (to abyste to nemuseli dělat vy), jak zjistil, že ta látka, která je v nich obsažená je hotový zázrak, a hlavně- že to, proč nehubl, nebylo jeho malou snahou, nebo nedostatkem vědomostí a dělání zbytečných amatérských chyb. Ale protože jemu obohému tělu něco chybělo! To je to, co chtějí lidé s nadváhou slyšet. Že si za to nemohou sami, že to není tím, že jí moc, nebo špatně, ale že jim dokonce něco chybí, že si vlastně celý  život něco důležitého upírali! Prdlajs. Pokud jste tlustí, z 90% si za to můžete stravou. Všude je plno informací, dnes je tak snadné zjistit si o metabolismu vše potřebné. Jediný problém je ten, že je to zaplevelené weby, jako je MHN. Takže říkám to znovu (jako v ostatních článcích) – chcete-li zhubnout a o metabolismu víte málo (což platí na 99% lidí), jděte za dietologem. Ne léčitelem, ne za kamarádkou, co zhubla, ne za babkou kořenářkou, ani za obvoďákem. Hezky si to namiřte do dietologické ordinace s dobrým jménem, raději dražší, než podezřele levnou. Ušetříte, čas, peníze, zdraví, zhubnete tak rychle, jak to jen půjde. Nebudete se plácat na místě, motat v kruhu, neublížíte si, nezpomalíte si metabolismus!

Co tam máme dál?

Tentokrát se pokusili zneužít dobrého zvuku jména Petra Havlíčka, kterého můžete znát z pořadu Jste to co jíte, specialisty na výživu, jež pomáhá velkému množství lidí s jejich váhou. Přímo nic nekalého nedělají, jen místo Petra Havlíčka napsali Marek Havlíček, oni si to lidi stejně popletou, ale iluze zafunguje.

Pak tam melou cosi o tom, že tělo má v sobě 3 druhy tuku.

No, je sice pravda že není tuk, jako tuk.

Ale není pravda, že ten nejhorší je ten, co je na hýždích, bocích a břichu (typ hruška). Dokonce píšou že je to ten nejhorší tuk. Zase příšerná lež! Nejhorší tuk je  viscerální. To je ten, co se ukládá mezi orgány a způsobuje kulaté břicho, které při tom nemá moc špeků, dokonce je pevné. To proto, že není v podkoží. Tento typ tuku je ten nejhorší. Naopak- na bocích, břiše a zadku je celkem neškodný. Mírně obtloustlí lidé s tímto typem tuku bývají celkově zdravější, než perfektně štíhlí lidé (ale zase je to případ od případu, že ano).

S tímto tukem je ten problém, že mizí jako jeden z posledních. Tělo si ho prostě rádo uchovává, nic jiného v tom není.

Reklama pak hovoří o 3x rychlejším spalování tuků. Další lež jako věž.

A poslední kapka- tento produkt prý schválil ústav pro potraviny a výživu. Tůdle. Žádný takový ústav není. Další pokus vyvolat pocit bezpečí v zákazníkovi.

Drazí, chcete zhubnout? Nevěřte reklamám. Vím, je to lákavé, osobní nadváha je psychicky náročná věc, vím to, byla jsem tlusté dítě. Člověk má pocit, že mu něco uniká, že život by byl lepší ve štíhlém těle. Zoufale tak hledá pomoc i od toho, komu by v jiných případech nenaletěl. Štíhlost je zkrátka citlivé téma. Nejvíc si pomůžete, když k sobě budete upřímní.

Přiznejte si, zda si za svou váhu můžete sami, rozhodněte se s tím něco dělat a pusťte se do toho poctivě. Tohle za vás nikdo jiný neudělá. Je mi to líto, ale je to tak.

Dobrá zpráva je, že pokud máte správný postup (který si asi z prstu nevycucáte), je hubnutí překvapivě rychlé. Z vlastní zkušenosti vím, že známí co hubnou vlastními metodami, hubnou hodně pomalu, kdyby si nechali udělat jídelníček a nechali si doporučit správný pohyb a správné návyky, jejich úsilí by mělo rychlejší výsledky. Nebojte, vaše štíhlé já přijde, ale až budete připraveni.

Předchozí příspěvek
Následující příspěvek
Napsat komentář

komentáře 3

 1. Soňa

   /  8.1.2013

  Děkuju za přínosné informace. Určitě má smysl uveřejňovat je, aby si lidé udělali objektivní názor. Myslím, že většina aspoň trochu schopných lidí hledá před nákupem jakéhokoli nového produktu diskuze a názory uživatelů.

  Odpovědět
  • Jiřina

    /  5.2.2013

   Velice pravdivý článek.. Znám spoustu lidí, kteří jsou opravdu obézní, berou prášky na cukrovku, vysoký tlak, na depresi atd…ale když říkám, že se musí víc hýbat a víc jíst ta správná jídla, tak jediná odpověď je, že jsou na světě jen jednou, tak přece se nebudou omezovat v jídle…no a pak si myslí, že je nějaká pilulka toho tuku zbaví a jsou ochotni za ni dát spoustu peněz, za které by si mohli koupit třeba nové oblečení…

   Odpovědět
 2. Dave

   /  26.3.2013

  rovněž jsem naletěl a stydím se za to, protože pracuji v obchodu a nemám čas „spalovat“ normálně dřinou a pohybem, takže jsem se nechal zlákat a utratil to za takovou kravinu…brouzdal jsem večer a byl unavený, ale už když mi to přišlo, bylo vše podezřelé…je to hrůza a já jsem vůl…PROSÍM NIKDO UŽ JIM NENALEŤTE!

  Odpovědět

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: