Moje osobní konspirační teorie

Můj vztah ke konspiračním teoriím je komplikovaný, na jednu stranu ráda čtu knihy od Dänikena a jemu podobných a jsem schopná věřit, že některé naše předchozí kultury ovlivnili mimozemské bytosti, a že ne všechno, co jsme se učili ve škole musí být pravda. Zároveň nehodlám věřit konspiracím o pádu Newyorských dvojčat,  nebo nepřistání Američanů na Měsíci.


Základem všech konspiračních teorií je to, že
pokud jim chcete věřit, musíte se smířit s tím, že musíte důvěřovat svému zdroji a pochybovat o jiném. Platí to i o teoriích záhadologů, ovšem ti mají nespornou výhodu v tom, že spoustu jejich uváděných příkladů si můžete prohlédnout sami alespoň na jiných webech, že opravdu na mnoha zobrazení mayských bohů můžete vidět na uších postav něco jako handsfree mikrofon se sluchátkem.

Nikdy by mě nenapadlo, že si jednou vymyslím vlastní konspirační teorii. A zrovna takovou škaredou.

O konci světa teď můžete slyšet ze všech stran. Na jednu stranu proroctví starých Mayů a jejich konec tisíciletého kalendáře, na straně druhé vtipné gagy na PrimaCOOL.

Ale četli jste někdy o nezvyklé aktivitě slunce? Četli jste někdy Tmu od Ondřeje Neffa?

Ne? Tak možná je na čase si o tom něco přečíst, stačí si jen trochu zagooglit a Tmu si třeba půjčit v knihovně.

Už před nějakou dobou jsem četla v časopisu týden článek o nezvyklém chování Slunce. Každý průměrný člověk alespoň slyšelo tom, že Slunce má 11-letou periodu vyšší a nižší aktivity. Která se teď nečekaně vychýlila. Zpráva NASA o tom říká, že se očekává, že nastane silnější aktivita Slunce někdy mezi rokem 2011 až 2013, což když se nad tím zamyslíte, je půlka této doby zhruba na konci roku 2012, že? Když jsem si to tehdy přečetla, trochu mě zamrazilo. Vzpomněla jsem si na dříve přečtenou knihu Tmu a na končící Mayský kalendář. Doteď jsem měla ze strachu ohledně roku 2012 spíš srandu, přišlo mi absurdní, že by měl někdo dělat kalendář na několik tisíc let dopředu. Jedním datem proste skončit musel, na tom není nic zvláštního, mnohem zvláštnější je, že si s tím vůbec dali tu práci.

No ale jak to spolu souvisí.

Nezvykle silná sluneční aktivita znamená hlavně silné sluneční erupce. Ty svou silou mohou „spálit“ obvody stávající elektrické sítě a způsobit na celém světě blackout.

„No a co, kolikrát nám nejde elektřina a vydržíme to.“ mohli byste si říkat.

Jenže problém je ten, že spálení celé elektrické sítě znamená nemít elektřinu všude a ne jen ve vašem bloku. Pokud by to rozvody poškodilo, jejich oprava by mohla trvat několik měsíců!

Pokud si opravdové dopady takového výpadku neumíte představit, přečtěte si výše zmíněnou Tmu.

Jen ve zkratce malé zamyšlení: Nemocnice bez elektřiny jistě mohou fungovat dál, ale na mnohem nižší úrovni, než na jakou jsme zvyklí, pokud vám do kohoutky vodu netlačí samospád, ale čerpadlo, nepoteče vám ani voda, v zimě nepojede topení, dokonce i kotel, který možná máte doma ve sklepě je závislý na elektřině, co se stane s Temelínem a s Dukovany, to raději přenechám odborníkům na danou tématiku. Mnoho lidí si ani neohřeje párek, nebudou fungovat lednice ani mrazáky. A to je jen zlomek toho všeho! Záleží zkrátka na tom, jak silné a zničující erupce budou. Nikdo to totiž neví přesně, nikdy zemi nezasáhla tak silná erupce v době, kdy už lidé byli závislí na elektřině. Naposledy zasáhla zemi silná erupce v roce  1859. Zasáhla celou severní polokouli a vyřadila celou telegrafní síť a dokonce prý popálila některé telegrafisty. A Teď to má možná přijít zase. V jiných zemích se této problematice alespoň věnují někteří odborníci a vymýšlí, jak zmírnit možné následky erupcí. V ČR pokud vím, zatím nikdo.

Lidi si to příliš neuvědomují, ale civilizace, jak ji známe je nesmírně křehká.

Ale kde je ta konspirace, o čem to tu sakra mele? Ví, co vůbec znamená slovo konspirace?

Ano, už se k tomu dostávám.

Takže pokud jste si všimli hromadných zpráv na téma blížící se konec světa, možná vám ani neunikly minimálně stejně početné zprávy na téma: Nic se neděje, i sami staří Mayové interppetují prosinec 2012 jako jen dalším milník, kdy se lidstvo transformuje do vyšší podoby, dostane se na další úroveň, vstoupí do znamení Vodnáře a já nevím co všechno ještě.

Já tedy nevím, ale co jsem četla o mayském kalendáři, tak údajně Mayové mluví o velké vesmírné (hvězdné)  energii, která zasáhne naši zemi.

To už zní trochu jinak.

Moje teorie je tedy tato:

Média vysílají chlácholivé zprávy ohledně konci roku 2012. Abychom nepanikařili.

Proč by to dělali? Většina asi proto, že tomu opravdu věří, ale co když je to jen vypuštěná kachna, kterou ostatní jen kopírují? Kdo ji vypustil? Někdo, kdo nechce, aby se vědělo, že se brzy stane něco, co možná způsobí velké problémy. Proč to ten někdo tají? Tak já vám dám další příklad toho, proč by někdo nechtěl, aby se to širší veřejnost dozvěděla. Viděli jste film Potomci Lidstva? Pokud ne, tady je male shrnutí: Lidstvo se od určitého roku stalo neplodné. Prostě se přestaly rodit děti, ženy nemohly otěhotnět.  Celý svět se vlastně zhroutil, lidé ztratili smysl života, proč by měli chodit do práce a snažit se něco vybudovat, když by už nebylo pro koho? Jiní si to vyložili zase tak, že je na čase si to užít, když lidstvo končí a začali si brát to, po čem vždy toužili a začali rabovat. Těžko říct, jak to celé začalo, ale došlo to k tomu, že nikde nebylo bezpečno a všechny státy se víceméně zhroutily, jediný který vše jakžtakž udržel pod kontrolou byla Velká Británie, která nastolila vojenský stát a držela kormidlo moci a řádu silou.

Představte si, že by dnes televizní noviny oznámily, že vědci očekávají příchod velké erupce, která způsobí nevídané škody na elektřině, že škody budou možná odstraňovat několik měsíců, že mnoho věcí nebude dostupných, lidé nebudou mít základní potřeby a mnoho z nich umře na různé nemoci z důvodu nedostatku zdravotní péče. Co by se stalo minimálně? Šli byste si nakupit základní potřeby a jídlo do zásoby. Možná byste přehodnotili svůj vztah ke zbraním a pro jistotu si jednu opatřili, zabezpečili svoje domovy a připravovali se na možný „konec světa“. Určitě by to ovlivnilo trhy, cena jídla by vyskočila na horu a cena všeho luxusního a elektroniky by šla rychle dolů. Nač si koupit moderní televizi, když hrozí, že vám bez varování vyhoří, že možná nebudete mít co jíst?

Nejlepším zájmem tedy je, aby to lidi pokud možno nevěděli. Aby vše zůstalo co nejdéle při starém, aby si stihli postavit své bunkry, aby si koupili dost zásob a aby se jich to pokud možno co nejméně dotklo.

Jestli jsem paranoidní, tak se omlouvám. Já osobně více věřím tomu, že se tenhle rok nic výjimečného nestane. Jestli přijdou erupce, možná někde vyhoří nějaké trafo, nebo krátkodobě spadne síť. Lidstvo se nijak netransformuje, bude pořád stejně hašteřivé a trochu slepé, bude se dál válčit a dál se bude chodit do kina a dál si budeme ohřívat párky v mikrovlnce… prostě jak tomu bylo doteď. Ale stín pochybnosti budu mít už asi pořád. Ale aspoň budu připravená, tedy minimálně nebudu tak překvapená. Ale co já vím, třeba teď, co to tu všechno píšu, se vysokou rychlostí přímo na mě řítí několikakilometrový balvan. To se ani nestihnu leknout.

P.S. Pokud si tohle přečtete, přijďte se sem za pár dní podívat, jestli tento blog někdo nesmazal, a vy, kdo mě osobně znáte, zkontrolujte, jestli mi ještě funguje účet na Facebooku, jestli existuje moje telefonní číslo, jestli ještě vůbec jsem k sehnání a jestli si na mě moje rodina pamatuje a nemá někde na hlavě stopy po lobotomii.

Napsat komentář

komentáře 2

 1. michal

   /  15.2.2012
  Odpovědět
 2. Naše civilizace se zkoumá pouze po posledním zalednění,ale jsou signály,že asi existovala mnohem
  dříve a ve stejné úrovni.To však asi nelze zjistit(zatím),protože neznáme vhodný postup a metodu!
  Na zoomu jsou náznaky.

  Odpovědět

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: