Tři základní pravidla pro nákup dárků

Jako každodenní pozorovatel nakupujících bych vám ráda před Vánoci ještě napsala takový přehled mých tipů na nakupování dárků. O některých věcech jsem se zde už zmiňovala, ale tady to shrnu, tak se nezlobte za opakování.

Při nakupování dárků:

1. Odložte stres

Ono se to někdy lehce řekne, ale zkuste na to myslet. Není nic horšího než hysteričtí nakupující. Stres je hlavním viníkem toho, že lidé začnou nemít rádi Vánoce. Takže jakmile začnete pociťovat úzkost, vztek, klaustrofobii, nebo začnete-li být najednou na své spolunakupující, či prodavače nepříjemní, zhluboka se nadechněte. Klídek! Nenakupujete přece potraviny v poloprázdném supermarketu na zásobu před koncem světa. A i tehdy by bylo důležité zachovat klid. Pokud budete v jakémkoli nepříjemném stavu, na vhodnosti dárku se to projeví. Pokud se vám nedaří se trochu uvolnit, opusťte obchod, zajděte si na horký čaj s medem a vraťte se, až jak zas budete v klidu. Usnadní vám to nákup a prodlouží život, věřte mi.

2. Nakupujete-li pro někoho nevděčného, myslete racionálně

Že je nemožné něco vybrat pro věčně nespokojenou tchýni?Máte zřejmě pravdu. Alespoň v tom, že bývá věčně nespokojená. Proč se tedy mordovat s vybíráním dárku pro takovou osobu? Pokud se jí věčně nic nelíbí, je jedno, jestli koupíte úplnou hrůzu, nebo jen menší hrůzu, výsledný efekt bude stejný. Přestaňte myslet na to, co si o vás pomyslí. Abyste mysleli racionálně myslím především to, abyste si uvědomili, že koupí dárku nerozhodujete o své následující budoucnosti.

3. Kupujte spotřebitelné věci

Jistě, svoji sestru znáte jako vlastní boty, proto víte, čím přesně jí uděláte radost, takže kupovat jí bonboniéru by byl výsměch, ale co koupit někomu, koho známe jen lehce/který už všechno má/kdo nikdy nic neocení/kdo má vkus, do kterého se nikdy nedokážeme strefit/je v 50 let starší,nebo mladší generaci ?

Jednoduchá pomoc, předem se dohodněte, pokud to jde, co mu koupíte. Nebo ať jde dárek vybírat s vámi. Pokud ani jedno není možné, pořád máme spotřebitelné dárky. Vám to možná jako bůhví jaký dárek nepřijde, ale je snad vaše chyba, že obdarovanému už nemáte co dát? Není. Věřte mi, že dát někomu flašku vaječňáku, nebo bonboniéru je mnohem lepší, než něco, co mu zůstane na vždycky a nebude se mu to líbit. Kupte svíčku, nebude-li se líbit, tak ji prostě zapálí a ona sama vyhoří. Kupte dárkovou soupravu mýdel. Pokud si to vyloží špatně (Chceš tím říct, že jsem čuně?), je to jen jeho problém, ne váš (!!!). Kupte bonboniéru, dárkový koš, květinu v květináči, nebo řezanou, sušené ovoce, ledovou sochu, je to jedno, co to nakonec bude, konečné rozhodnutí je na vás. Shrnutí je jasné, nevíš-li co dát, vyber něco, co se sní, spotřebuje, rozpustí, shoří, nebo vyprchá.

Myslím, že tyhle 3 jednoduché rady vám pomůžou, ať budete vybírat pro kohokoli.

Možná s vybíráním dárků problém nemáte, ale já vím, že spousta lidí bývá v koncích a zbytečně propadá panice, depresi a apatii.

Mám tu ještě jednu radu pro mužské nakupovatele, nakupují-li pro ženy.

1. Přítelkyni kupte něco romantického

 

Teď možná mlátíte hlavou o obrazovku, ale nezoufejte, hned to zkonkretizuji. Je mi jasné, že mnoho z vás možná nemá nejmenší tušení, jak romantický dárek vypadá. Tak já začnu tím, jak nevypadá. Není to nic z tohoto seznamu:

A) Kuchyňské nádobí a jakékoli pomůcky, co jsou zapotřebí k přípravě jídla pro vás.

Výjimka nastává jen tehdy, jde-li o kuchařku, jejíž největší vášní je vaření, nebo pečení. Kdy básní celé dny o tom, jak moc by se jí hodil ten skvělý mlýnek na pasírování. I v takovém případě však vsaďte na jistotu a přihoďte dar č. 2 a kupte další dárek, ze seznamu romantických věcí.

B) Čistící prostředky, věci na úklid.

Nesmějte se, i takové dárky občas ženy dostanou. Jistě, ten skvělý výkonný vysavač jí usnadní úklid a to je skvělé, ale jde-li o překvapení ( a ne o zralou úvahu na téma, dáme si k Vánocům jen praktické věci, tak ty kup vysavač, já koupím kotel ), počítejte s tím, že možná budete muset spát na gauči. A pokud o onu zralou úvahu jde, znovu nezapomeňte na dárek č. 2. Udělějte to, a nic nezkazíte!

3.Technické vychytávky, které vás tolik fascinují.

Ne tak ženy. Znovu platí výjimka, pokud je vaše žena zručný kutil a fascinuje ji technika a binárnímu kódu rozumí lépe než abecedě, směle do toho! Jinak ovšem radiem řízený budík, který dáváte s dobrým úmyslem, aby už nikdy nezaspala a nepřišla pozdě do práce, mezi romantické dárky nepatří. A je jedno, jestli tam jde nahrát vaším hlasem romantický vzkaz, který ji bude každé ráno budit. Vězte, že nakonec tu nahrávku bude nenávidět a to určitě nechcete. K takovému daru znovu přidejte dar z řad romantických.

Mezi romantické dárky zčásti patří: Pepřáky, vystřelovací nože, GPS, věci osobní ochrany, předplacený kurs sebeobrany, předplacený bodyguard

Je totiž jasné, proč tento dar dáváte, protože Vám na ní záleží, bojíte se o její bezpečí. Jakkoli jsou to dary zvláštní, jsou podle mě v pořádku.

Romantické dary:

Šperky, luxusní parfémy, krásná kabelka, krásné boty, hezké prádlo ( jen ne prosím vulgární, něžné je lepší), dobrá bonboniera, třeba i drahý kožich, prostě cokoli, co je aspoň vkusné, nebo až luxusní, z této kategorie je v pořádku.

Dobré dary jsou i zážitky, nejlépe ty, které strávíte jen ve dvou, ale myslete na to, že bojí-li se vaše polovička výšek, výlet balónem, nebo bunjee jumping není to pravé ořechové.

Je samozřejmě nutné řídit se vkusem partnerky, to je samozřejmé, ale i v prodejně by měli být schopní vám poradit, odhoďte proto ješitnost a zeptejte se na radu, od toho tam jsou! Nevíte-li vůbec  co, moje nejlepší rada je koupit přívěsek z kovu, který běžně nosí ( nenosí-li žádný, je to na vás, jen nezapomeňte na řetízek), nejlépe takový kde je hlavní dominantou kamínek. Je to klasika, která je nadčasová a nosí se pořád. U naušnic je nutné znát, jaký typ uzavírání náušnic upřednostňuje a to pokud neznáte, nemusíte se trefit. U prstenu zas musíte znát velikost, náramek je také dobrá alternativa, velikost jde odhadnout snadno, u parfému se zas nemusíte trefit, když neznáte její vkus. Prostě používejte hlavu!

Mimochodem, chcete-li aby vaše partnerka nedostala stejný dárek, jako její kámoška, vyhněte se řetězcům a zkuste projít malé obchůdky ve městě, budete se divit, co všechno mají!

Poslední rada na závěr pro muže je tato: kamarádce nekupuj nic z řady romantických darů, chceš-li, abyste zůstali jen přátelé.

Snad vám to pomůže, máte-li nějaké dobré typy, napište je do komentářů, budou se jistě někomu hodit!

Předchozí příspěvek
Následující příspěvek
Napsat komentář

1 komentář

  1. Jak nakoupit na Vánoce? Návod pro ty, pro které je nakupování mučením « Zlatnictví Drahokam

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: