Člověk žije skrz kontrasty.

Přemýšleli jste někdy, proč je něco dobré, nebo proč se nám něco líbí, zato jiné věci nás vůbec nezaujmou?

Kdyby neexistovaly špatné věci, nepoznali bychom, že jsou i dobré věci. To je funkce kontrastu!

Jak toho využít v oblékání? Úplně jednoduše! Dnes tu ale nebudu mluvit o barvách, jak byste si mohli myslet. Budu mluvit o tvarech, objemu a trochu i geometrii.

Hodně si všímám, že se lidé dělí poměrně často do dvou základních skupin. Ti, co nosí přiléhavé oblečení, další jsou ti, co nosí volné oblečení. Ale nemyslím tím, že by nosili celý život jen přiléhavé, nebo volné. Ty dvě skupiny se rády mísí a často člověk, co jeden den kopal za tým u přiléhavců, druhý den přeběhnul k uvolněncům. Ale je tu i zlatý střed. A ten je zlatý více, než kdy jindy. Co takhle smíchat obojí a využít tak kontrastu pro zdůraznění ženských křivek, k zamaskování partií, které nerady vystavujeme a to všechno jedním modelem? Pravidlo je jednoduché. Jednu část těla nafouknout, druhou obepnout. Také to můžeme nazvat systém kruhů a trojúhelníků, nebo jak tomu říkám já, systém kruhelníků.

Vrchní obrazec představuje hrudník od pasu nahoru a dolní obrazec je trup od pasu dolů. Trojúhelník představuje přiléhavé a kruh volné oblečení.

Pro levý obrazec se perfektně hodí přiléhavá halenka, nebo tričko, padnoucí svetřík a krásná nadýchaná balónová, široká, nebo volánová sukně.

Pro kruhelník vpravo netopýří trička, balónová saka a kabátky, nadýchané halenky, úzké džíny, legíny, vypasované kalhoty. Modelka s netopýřím tričkem to ještě vychytala dalším kontrastním prvkem – velkým drdolem na hladce vyčesaných vlasech. Modelka hned vedle zase brýlemi, které vytváří další skvělý kontrast!

To si myslím pro ukázku stačí.
Jak vidíte, je to úplně jednoduché. Prostě zvýrazníte objemem jednu partii a druhou zeštíhlíte přiléhavým oblečením. Nejlepší na tom je, že se v tomto případě vůbec nemusíte řídit tím, že své neoblíbené partie musíte maskovat a tudíž se rozhodnout jen pro jednu z variant, naopak! Máte-li silnější boky a stehna, výraznějším horním dílem je naopak kontrastem zmenšíte! A naopak to platí také. Zkrátka si můžete vybrat, buď jeden den zvýrazníte štíhlost svých partií a ty silnější schováte, nebo to uděláte přesně naopak a vyvoláte dojem toho, že vaše horní, nebo dolní polovina není ve skutečnosti tak objemná, jak se zdála dřív. Zkrátka ať kontrasty pracují pro vás!
Jinak pro méně konzervativní typy tu máme ještě jedno pěkné rozšíření. Při kruhelníku-kruh dole, trojúhelník nahoře lze využít dalších horních kruhů, asi takto:

Což neznamená nic jiného, než nabírané rukávy.

takže k nadýchané, nebo balonové sukni, nebo třeba k jezdeckým kalhotám můžete obléct třeba tohle:

Jediné pravidlo je: kruhy nesousedí s kruhy a trojúhelníky nesousedí s trojúhelníky, vždy na střídačku! Kruh-trojúhelník-kruh-trojúhelník…Je to velká zábava! A co vy, jak využíváte kontrasty při oblékání, co se týče tvarů a objemů?
Předchozí příspěvek
Napsat komentář

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: